Анімована стрічка

Створити проект в якому реалізувати можливість роботи з текстом, а саме примусити текст мітки з’являтись посимвольно при натисненні кнопки СТАРТ та зупиняти анімацію при натисненні кнопки СТОП. Крім того передбачити можливість вибору напрямку анімації тексту.

Для початку завантажимо Visual Studio 2010 та обиремо пункт меню Файл – Создать проект (File | New | Project). У наступному вікні New Project обираємо пункт Visual Basic, а потім в області шаблонів (середня колонка) обираємо шаблон (Templates) Windows Forms Application. В якості назви проекту введемо імя Анімація тексту і натискаємо кнопку ОК.

Для реалізації поставленої задачі нам необхідно помістити на форму дві кнопки Button, текстову мітку Label, два перемикачі RadioButton та таймер Timer. З панелі елементів керування Toolbox перемістимо на форму всі вказані елементи керування. В результаті ви маєте отримати, форму такого вигляду як вказано на рис.1:

Мигаючий текст

Створити проект  в якому текст мітки з’являтиметься посимвольно зліва, після чого мигатиме кілька разів і знову повторюватиметься спочатку.

Для початку завантажимо Visual Studio 2010 та виберемо пункт меню Файл – Создать проект (File | New | Project).  У наступному вікні New Project обираємо пункт Visual Basic, а потім в області шаблонів (середня колонка) обираємо шаблон (Templates) Windows Forms Application. В якості назви проекту введемо ім’я Мигаючий текст  і натиснемо кнопку ОК.

Для реалізації поставленої задачі нам необхідно помістити на форму кнопку Button, текстову мітку Label,  та два таймери Timer. З панелі елементів керування Toolbox перемістимо на форму всі вказані елементи керування. В результаті ви маєте отримати, форму такого вигляду як вказано на рис.1:

Бігучий рядок

Створити проект  в якому текст мітки бігтиме, ніби на електронному рекламному табло.

Для початку завантажимо Visual Studio 2010 та виберемо пункт меню Файл – Создать проект (File | New | Project).  У наступному вікні New Project обираємо пункт Visual Basic, а потім в області шаблонів (середня колонка) обираємо шаблон (Templates) Windows Forms Application. В якості назви проекту введемо ім’я Бігучий рядок  і натиснемо кнопку ОК.

Для реалізації поставленої задачі нам потрібно помістити на форму кнопку Button, текстову мітку Label та один таймер Timer. Ефект бігучого рядка ми застосуємо до тексту мітки, кнопка ж як і раніше, запускатиме та зупинятиме виконання анімації. З панелі елементів керування Toolbox перемістимо на форму всі вказані елементи керування. В результаті отримаємо форму такого ж вигляду, як і в попередній задачі:

Ефект лічильника

Створимо проект в якому текст мітки змінюватиметься з часом шляхом підбору символів, справа наліво, подібно до лічильника.

Для початку завантажимо Visual Studio 2010 та обиремо пункт меню Файл – Создать проект (File | New | Project).  У наступному вікні New Project обираємо пункт Visual Basic, а потім в області шаблонів (середня колонка) обираємо шаблон (Templates) Windows Forms Application. В якості назви проекту введемо ім’я Лічильник і натиснемо кнопку ОК.

З панелі Toolbox перетягнемо в форму мітку Label і таймер Timer. В результаті отримаємо форму наступного вигляду:

Градієнт та візерунок

В попередніх прикладах ми використовували алгоритми роботи з рядками, їх можна застосовувати, наприклад, для виведення заголовку форми, де не можна змінити розмір, шрифт та колір тексту. В наступних статтях розглянемо приклади створення більш художніх текстових написів. Для цього використаємо можливості Visual Basic опрацьовувати графіку. Більш детально, робота з графікою буде розглядатися в наступних розділах сайту, а в даній задачі використаємо елементарні методи роботи з текстом.

Для прикладу створимо проект в якому виведемо два текстових написи, та заповнимо один з них градієнтною заливкою, а інший візерунком у вигляді цеглинок.

Об’ємний текст

Досить часто на форму виводиться звичайний текст, який має не досить гарний вигляд. Але текстовим написам можливо надати об’єму. Всього існує два види об’ємуопуклий та втиснутий вигляд. Досягаються подібні ефекти простим зміщенням заданого тексту, відносно початкового напису,  з іншим кольором, який імітує тінь. 

Створимо проект в якому виведемо на форму текст з ефектами об’єму.

Для цього завантажимо Visual Basic, та створимо новий проект. За тип об’єму відповідатиме перемикач RadioButton, відображатись текст буде при виконанні події кліку по кнопці Button, ця ж кнопка буде очищувати форму.

Після створення проекту з панелі елементів керування переносимо на форму два перемикачі RadioButton та кнопку Button

В результаті отримаємо форму наступного вигляду: