Головне меню

При роботі з Visual Basic 2010 можна використовувати як кнопки панелі інструментів, так і рядок меню, розташований у верхній частині екрану, всі команди якого є ієрархічними. При виборі певної команди відкривається її підменю.

Головне меню може містити наступні пункти: File (Файл), Edit (Правка), View (Вид), Project (Проект), Build (Сборка), Debug (Отладка), Data (Данные), Format (Формат), Tools (Сервис ), Test (Тест), Window (Окно) і Help (Справка). Спочатку при запуску програми в меню присутні лише деякі із зазначених вище пунктів. Вони додаються в меню при відкритті додаткових вікон. Наприклад, при відкритті проекту в меню додаються пункти Project (Проект), Build (Сборка), Data (Данные) і Debug (Отладка).

 

Меню File (Файл)

Меню File (Файл) містить команди, пов'язані з доступом до файлів. Ці команди дозволяють створювати нові файли і проекти, відкривати існуючі, закривати, зберігати і друкувати їх. Також можна додавати нові та існуючі проекти і елементи (форми, класи, файли і т. д.) в рішення.

У нижній частині меню розташовуються імена останніх відкритих файлів і проектів, які надають можливість швидкого відкриття будь-якого з них. Останньою командою меню File (Файл) є команда Exit (Выход), яка призначена для виходу з Visual Basic.

Примітка

Спочатку в меню може відображатися лише частина існуючих команд. Налаштувати відображення пунктів меню можна за допомогою діалогового вікна Customize (Настроить), що відкривається за допомогою пункту меню Customize (Настроить) меню Tools (Сервис).

 

Меню Edit (Правка)

Меню Edit (Правка) є в багатьох додатках Windows. Команди цього меню використовуються при створенні форм, редагуванні програм. Дане меню містить стандартні команди редагування: скасувати попередню команду, повернути попередню команду, вставити, вирізати фрагмент тексту, виділити весь текст, видалити виділене, а також команди пошуку і заміни фрагмента тексту і переміщення до певної рядка.

За допомогою команд пункту IntelliSense меню Edit (Правка) можна переглянути список членів певного класу, структури, об'єднання або простору імен і вставити в код відповідний фрагмент, отримати інформацію про кількість, типи і імена параметрів методів і властивостей, дописати слова, які є іменами методів, команд.

Команда Insert Snippet (Вставити фрагмент коду) пункту IntelliSense меню Edit (Правка) відображає ієрархічний список найбільш часто виконуваних завдань. При виборі одного з пунктів списку в програму додається фрагмент коду, що дозволяє виконувати зазначене завдання.

В даному меню також можуть міститися команди, які дозволяють виділяти текст як коментар, показувати недруковані символи, встановлювати перенесення слів, робити все виділені символи малими або великими і т. д.

 

Меню View (Вид)

Даний пункт меню містить команди виклику вікон середовища Visual Basic. За допомогою цих команд можуть відкриватися вікна редактора програмного коду, конструктора форми, властивостей об'єктів, оглядача рішень і інші вікна.

Команда Toolbars (Панелі інструментів) дає вам можливість змінювати  панелі інструментів. Внизу меню View (Вид) розташовується команда Property Pages (Страницы свойств), що відкриває вікно для визначення загальних налаштувань поточного проекту.

 

Меню Project (Проект)

Меню Project (Проект) містить команди, що дозволяють додавати в проект і видаляти з нього елементи проекту, такі як форма, програмний модуль, клас, а також дають можливість додавати посилання на спільні бібліотеки.

Останньою командою меню Project (Проект) є команда Properties (Властивості), що дозволяє відкрити вікно властивостей проекту.

 

Меню Debug (Отладка)

У меню Debug (Отладка) розташовані команди, призначені для налагодження і запуску додатка. За допомогою команд цього меню можна запустити додаток на виконання, встановити точки зупинки програми, здійснити покрокове виконання програми, відкрити спеціальні вікна для налагодження.

 

Меню Format (Формат)

Цей пункт меню доступний при роботі в конструкторі форм. Меню Format (Формат) містить команди, що керують вирівнюванням тексту і об'єктів, завданням розмірів об'єктів і визначенням інтервалів між ними. Однак при роботі з різними конструкторами стають доступними і додаткові команди. Внизу цього меню розташовується команда Lock Controls (Блокування елементів управління), яка дозволяє зробити недоступним переміщення елементів управління і зберегти їх розмір. З її допомогою фіксуються всі елементи управління, включаючи саму форму.

 

Меню Tools (Сервис)

Меню Tools (Сервис) містить засоби для настройки середовища розробки, створення макросів, а також команди запуску додаткових утиліт.

 

Меню Window (Окно)

У меню Window (Окно) розташовуються команди, які керують відкритими на екрані вікнами. За допомогою цих команд можна впорядковувати, приховувати вікна і переходити з одного вікна в інше. Крім того, команди даного меню дозволяють активізувати будь відкрите вікно.

 

Меню Help (Справка)

Help (Справка) - остання команда меню головного вікна. Використовуючи команди даного меню, можна викликати довідкову систему з різними варіантами представлення інформації, а також отримати відомості про систему.