Підготовка до встановлення ОС Windows XP

У процесі встановлення Windows XP Professional програма встановлення Windows XP Professional попросить вас визначити, як установити і настроїти операційну систему (ОС). Це дозволить уникнути проблем, як під час, так і після встановлення.

 Перед початком встановлення необхідно виконати наступні операції:
  • переконайтесь, що ваші апаратні засоби задовольняють мінімальним вимогам для встановлення Windows XP Professional;
  • перевірте, чи перераховані ваші апаратні засоби в списку сумісного обладнання (Hardware Compatibility List, HCL);
  • вирішіть, на які розділи ви розіб'єте жорсткий диск, де буде встановлено ОС Windows XP Professional;
  • виберіть файлову систему для розділу, куди збираєтеся встановлювати програмне забезпечення (ПЗ);
  • визначте, входить ваш комп'ютер у домен чи в робочу групу;
  • вивчіть контрольну таблицю та переконайтесь, що у вас є вся необхідна інформація для встановлення Windows XP Professional. 

Дискові розділи

Програма встановлення Windows XP Professional сканує жорсткий диск, щоб визначити його поточну конфігурацію. Програма встановлення дозволяє встановити Windows XP Professional на існуючому розділі або створити новий розділ.

 Новий розділ чи існуючий розділ

 У залежності від конфігурації жорсткого диска, під час встановлення виконайте одну з перерахованих далі дій:

Файлові системи

Після того, як ви створили розділ для встановлення системи, програма встановлення просить вибрати файлову систему для наступного форматування. Подібно Microsoft Windows NT 4 і Microsoft Windows 2000 Professional, Windows XP Professional підтримує файлові системи сімейств NT (NTFS) і FAT. Як Windows 2000 Professional, так і Windows XP Professional підтримують FAT32. На рис. 1.1 показані деякі особливості цих файлових систем.

Рис. 1.1. Особливості файлових систем NTFS і FAT/FAT32

Встановлення ОС Windows XP Professional з CD-ROM

Процес встановлення Windows XP Professional включає програму встановлення з майстрами і інформаційними екранами. Встановлення Windows XP Professional з CD-ROM на чистий жорсткий диск складається з чотирьох стадій.

Натисни мене!Запуск програми встановлення. Програма Setup підготовлює жорсткий диск до наступного встановлення і копіює файли, необхідні для запуску майстра встановлення

Натисни мене!

  • Запуск майстра встановлення. Майстер встановлення запитує відомості про комп'ютер, такі, як імена і паролі.
  • Встановлення мережних компонентів Windows XP Professional. Після збору інформації про комп'ютер, майстер встановлення запитує відомості про мережну конфігурацію, потім установлює мережні компоненти, що дозволяють комп'ютеру зв'язуватися з іншими комп'ютерами в мережі.

Натисни мене!Завершення встановлення. У процесі встановлення на жорсткий диск копіюються файли і виконується настроювання системи. Комп'ютер перезавантажується по завершенню встановлення системи.

Рішення проблем, що виникають при встановленні Windows XP

 

Встановлення Windows XP Professional, як правило, проходить без проблем. Але інколи можуть виникнути деякі типові проблеми.

В таблиці 1.5 описані деякі типові проблеми, які виникають при встановленні операційної системи Windows XP Professional і варіанти їх вирішення.