Інтерфейс

Головна мета будь-якої програми - забезпечити максимальну зручність і ефективність роботи з інформацією: документами, базами даних, графікою або зображеннями, тобто створити відповідний інтерфейс.

Залежно від складності завдань програми необхідно використовувати той чи інший тип інтерфейсу, оскільки кожен з них має певні недоліки і обмеження і кращий для конкретного кола завдань.

Розглянемо можливі типи інтерфейсів і їх характерні особливості для вибору інтерфейсного рішення додатка.

Загальні рекомендації з розробки інтерфейсу

При розробці інтерфейсу повинні бути враховані перелічені далі принципи.

  • Стандартизація. Рекомендується використовувати стандартні інтерфейсні рішення Microsoft. Як стандарт може служити будь-який з додатків - Word, Excel або інші програми Microsoft. Під рішеннями маються на увазі дизайн форм, розподіл елементів управління у формах, їх взаємне розташування, значки на кнопках управління, назви команд меню.
  • Зручність і простота роботи. Інтерфейс повинен бути інтуїтивно зрозумілим. Бажано, щоб всі дії легко запам'ятовувалися і не вимагали багаторазових дрібних дій: виконання додаткових команд, зайвих натискань, виклику проміжних діалогових вікон.
  • Зовнішній дизайн. Інтерфейс повинен бути розрахований на тривалу роботу користувача з додатком, не втомлювати зір.
  • Неперевантаженість форм. Форми повинні бути оптимально завантажені елементами управління. При необхідності потрібно використовувати вкладки або додаткові сторінки форм.
  • Групування. Елементи управління в формі слід групувати за змістом, використовуючи відповідні елементи: рамки, фрейми.
  • Розрідженість об'єктів форм. Елементи управління необхідно розташовувати на адекватній відстані, щоб не поміщати їх один на одного, для виділення деяких можна організувати порожній простір форми.

Типи інтерфейсів

В даний час для додатків, що розробляються в середовищі Windows за допомогою Visual Basic, використовуються три типи інтерфейсу:

  • Однодокументний (Single-Document Interface, SDI);
  • Багатодокументний (Multiple-Document Interface, MDI);
  • Інтерфейс типу Провідника (Explorer).

Примітка

Під документом в даному випадку потрібно розуміти форму, призначену для роботи з даними, а не з конкретним документом.