Використання контекстних меню

Крім стрічки команд, описаної в попередньому розділі, в Excel передбачено ще безліч контекстних меню. Ці меню є контекстно-залежними, тобто їх зміст залежить від характеру операції, яку ви виконуєте в даний момент.

На рис. 1.10 показано контекстне меню, яке з'являється після клацання правою кнопкою миші на комірці. Контекстне меню з'являється поруч з покажчиком миші, що дозволяє швидко і ефективно вибирати команди. Вміст контекстного меню, яке з'являється на екрані, залежить від об'єкта, обраного в даний момент. Наприклад, якщо ви працюєте з діаграмою, то в контекстному меню, яке з'явиться після клацання правою кнопкою миші на певній частині діаграми, будуть міститися команди, які стосуються саме до цієї її частини.

 

Рис. 1.10. Якщо натиснути правою кнопкою миші на комірці, то відкриється контекстне меню комірки

Вище контекстного меню Excel 2010 виводить невелику панель інструментів (така панель називається міні-панеллю), що містить найбільш часто використовувані команди вкладки Головна. Міні-панелі придумані для того, щоб при виконанні певних дій зменшити відстані, які "пробігає" ваша миша. Так, клацнувши правою кнопкою на комірці, ви завжди маєте під рукою (на міні-панелі) всі основні інструменти для форматування комірок, навіть якщо в даний момент вони вам не потрібні. Міні-панель особливо зручна, коли вкладка Головна не виводиться на екран.

Як прибрати міні-панель

Якщо вам чомусь не подобаються міні-панелі, їх можна відключити. Для цього виберіть команду Файл --> Параметри і на вкладці Основні діалогового вікна Параметри Excel зніміть прапорець Показувати міні-панель інструментів при виділенні, але така настройка також впливає на вибір символів під час редагування значення комірки. Єдиним способом відключити міні-панель клацанням правої клавіші миші є виконання наступного макросу VBA:

    Sub ZapMiniToolbar()

        Application.ShowMenuFloaties = True

    End Sub

На перший погляд цей оператор здається помилковим, але він абсолютно правильний. Установка цієї властивості рівною True відключає міні-панель. Ця помилка була виявлена ще в Excel 2007 і так і не була виправлена в Excel 2010, оскільки її виправлення може привести до помилки в роботі багатьох вже створених макросів.