Введення чисел і тексту

Перемістіть табличний курсор в потрібну комірку (в результаті вона стане активною), введіть числове або текстове значення і натисніть клавішу <Enter> або одну з клавіш керування курсором. Значення відобразиться в комірці і в рядку формул, оскільки в рядку формул відображається вміст активної комірки. При введенні чисел можна використовувати десяткові точки (чи коми) і знаки грошових одиниць, крім того, допускаються знаки "плюс" і "мінус".

Примітка

Якщо поставити перед числом мінус або заключити його в дужки, Excel буде вважати це число від'ємним.

Введення тексту в комірку таке ж просте як і введення числового значення: для цього треба активізувати потрібну комірку, ввести текстове значення і натиснути клавішу <Enter> або одну з клавіш керування курсором. Якщо ви вводите текст, то в клітинку може поміститися не більш 32000 символів. Ви можете ввести в клітинку величезну кількість символів, але відобразити їх всі на екрані одночасно аж ніяк не просто.

Порада

Якщо ввести в клітинку довгий текст, то він може не поміститися в рядок формул. Щоб в рядку формул відобразити більше тексту, клацніть на нижній межі рядка формул і перетягніть цю межу вниз, як показано на рис. 2.2. Крім того, можна скористатися скороченою комбінацією клавіш <Ctrt + Shift + U>. Натиснувши цю комбінацію клавіш, можна змінити висоту рядка формул, щоб вона показувала один рядок або була попереднього розміру.

Рис. 2.2. Рядок формул зі збільшеною висотою, що дозволяє відображати більше тексту

Що станеться, якщо ви введете в комірку текст, який довший поточної ширини стопця?

Якщо комірки праворуч, порожні, Excel відобразить текст цілком, заповнюючи сусідні комірки. Якщо ж сусідня комірка містить будь-які дані, програма відобразить стільки символів тексту, скільки можливо (весь текст як і раніше знаходиться в комірці, просто він не відображається). Якщо ви хочете, щоб в комірці, поруч з якою знаходиться заповнена клітинка, повністю відображався довгий рядок тексту, можете зробити наступне:

  • скоротити текст;
  • збільшити ширину стовпця;
  • вибрати більш дрібний шрифт;
  • виконати перенесення так, щоб текст в комірці займав кілька рядків; щоб зробити так, виберіть команду Главная -> Выравнивание -> Перенос текста.