Типи даних в Excel

Як ви вже знаєте, в робочій книзі Excel може міститися довільне число робочих листів, а кожен робочий лист складається з більш ніж 17 млрд. комірок. В комірці можуть перебувати дані одного з трьох типів:

  • числове значення;
  • текст;
  • формула.

На робочому аркуші Excel можуть перебувати також графіки, малюнки, діаграми, зображення, кнопки та інші об'єкти. Насправді ці об'єкти розташовані на графічному рівні. Графічний рівень - це невидимий шар, розташований поверх робочого листа.

 

Числові значення

Числові значення, або просто числа, висловлюють різні кількісні співвідношення даних певного типу, наприклад обсяги продажів, число службовців фірми, атомна вага, тестові оцінки і т.д. Числові значення, введені в комірки робочої таблиці, можуть використовуватися в формулах і діаграмах. Числовими значеннями можуть бути також виражені дати (наприклад, 26.02.2011) або час (наприклад, 15:24:35). Як буде показано нижче, Excel дозволяє досить ефективно працювати з цими типами даних.

Текст

Крім числових значень, в робочий лист часто вводять текст. Як правило, текст використовується для позначення числових даних і заголовків стовпців або для представлення якої-небудь пояснювальної інформації до таблиці.

Текст, який починається з числа, все одно вважається текстом. Наприклад, якщо ви введете в комірку текст, скажімо, 12 службовців, то програма буде вважати це текстом, а не числом. Тому цю комірку не можна використовувати в обчисленнях. Якщо ви хочете використовувати це число в обчисленнях, введіть число 12 в одну клітинку, а текст службовців - в сусідню комірку справа.

Формули

Формули - це те, що робить електронну таблицю саме електронною таблицею. Без формул програма Excel представляла б собою всього лише текстовий процесор з удосконаленою функцією роботи з таблицями. Програма дозволяє вводити в комірки дуже складні формули, в яких використовуються числові значення, і навіть текст. Якщо ввести формулу в клітинку, то результат, обчислений за цією формулою, з'являється в даній комірці.

Якщо ви зміните будь-яке з чисел, використовуваних у формулі, Excel автоматично виконає обчислення за формулою і відобразить новий результат.

Формулою вважається будь-який математичний вираз. Але в формулах також можна використовувати вбудовані в Excel функції. На рис. 2.1 показаний робочий лист, за допомогою якого можна обчислити об'єм місячних виплат за позикою. Він містить числа, текст і формули.

В комірках в стовпці А міститься текст. У стовпці В знаходяться чотири числа і дві формули (формули в комірках В6 і В10). У стовпці D представлено те, що в дійсності знаходиться в комірках стовпчика В.

Рис. 2.1. Для створення в Excel корисних і наочних таблиць можна використовувати числа, текст і формули

Числові обмеження Excel 

Початківці  часто задають питання про типи чисел, використовуваних Excel. Вони цікавляться також, наскільки великими можуть бути числа і наскільки точним є представлення великих чисел.

Для представлення чисел в Excel використовується 15 цифр. Наприклад, якщо ви вводите велике число, таке як 123456789 123456789 (18 цифр), Excel зберігає його з точністю до 15 цифр: 123 456 789 123 456 000. На перший погляд таке обмеження може здатися досить жорстким, але на практиці це рідко викликає які небудь проблеми.

Все ж не варто забувати про це обмеження при введенні номерів кредитних карт. У більшості систем номер кредитної картки складається з 16 цифр. Внаслідок обмеження після введення номера Excel автоматично замінить останню цифру номера нулем. Щоб обійти це обмеження, слід вводити номери кредитних карт як текст. Для цього перед введенням змініть формат комірок на Текстовий (оберіть Главная -> Число і в списку, що розкривається Числовой формат виберіть пункт Текстовый). Також можна вводити перед номером кредитної картки будь-який нечислової символ, наприклад апостроф. Так чи інакше, Excel інтерпретує вміст комірок як текст, а не число.

Нижче наведені інші числові обмеження Excel.

  • Найбільший позитивний число - 9,9Е + 307.
  • Найменший негативний число - -9.9Е + 307.
  • Найменша позитивне число - 1Е-307.
  • Найбільший негативний число - - 1Е-307.

Ці числа представлені в експоненційному форматі. А якщо висловити його звичайною мовою, то, наприклад, найбільшим позитивним числом є добуток чисел 9,9 і 10 в степені 307, іншими словами - 99 з 307 нулями. Але пам'ятайте, що Excel зберігає тільки 15 значущих чисел, інші будуть замінені нулями.