Visual Basic

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

 
Розробник(и) Microsoft
Написано на C++
Операційна система Microsoft Windows
Доступні мови англійська, китайська (спрощена і традиційна), іспанська, італійська, корейська, німецька, російська, французька, японська
Тип інтегроване середовище розробки
Ліцензія EULA
Сайт msdn.microsoft.com/vstudio

Microsoft Visual Studio — серія продуктів фірми Майкрософт, які включають інтегроване середовище розробки програмного забезпечення та ряд інших інструментальних засобів. Ці продукти дозволяють розробляти як консольні програми, так і програми з графічним інтерфейсом, в тому числі з підтримкою технології Windows Forms, а також веб-сайти, веб-застосунки, веб-служби як в рідному, так і в керованому кодах для всіх платформ, що підтримуються Microsoft Windows, Windows Mobile, Windows Phone, Windows CE, .NET Framework, .NET Compact Framework та Microsoft Silverlight.

Компоненти

Visual Studio включає один або декілька з наступних компонентів:

 • Visual Basic .NET, а до його появи — Visual Basic
 • Visual C++
 • Visual C#
 • Visual J#
 • Visual F# (входить до складу Visual Studio 2010);
 • Visual Studio Debugger

Багато варіантів постачання також включають:

 • Microsoft SQL Server або
 • MSDE Visual Source Safe — файл-серверна система управління версіями

У минулому, до складу Visual Studio також входили продукти:

 • Visual InterDev;
 • Visual J++;
 • Visual J#;
 • Visual FoxPro;
 • Visual Source Safe – файл-серверна система управління версіями.

Версії

Найбільш значимі версії пакету:

Visual Studio 97 — перша випущена версія Visual Studio, в ній вперше були зібрані разом різні засоби розробки ПЗ. Вона була випущена в двох версія Professional і Enterprise і включала Visual Basic 5.0, Visual C++ 5.0, Visual J++ 1.1, Visual FoxPro 5.0, вперше з'явилося середовище розробки ASP — Visual InterDev.

Visual Studio 97 — була першою спробою Microsoft створити єдине середовище для розробки на різних мовах програмування: Visual C++, Visual J++, Visual InterDev, і MSDN використовували одне середовище, зване Developer Studio. Visual Basic і Visual FoxPro використовували окремі середовища для розробки.

Visual Studio 6.0 — випущена в червні 1998 — остання версія Visual Studio, що працює на платформі Win9x. Як і раніше популярна серед програмістів, які використовували Visual Basic. Дана версія була основним середовищем розробки застосунків під Windows від Microsoft, до появи платформи .NET. Ця версія була базовою для розробників Microsoft’у впродовж наступних чотирьох років. Visual Studio 6.0 була останньою версією яка включала в себе COM версію Visual Basic’а. Також це була остання версія яка включала мову програмування Visual J++. Існували дві версії Visual Studio 6.0: Professional та Enterprise. Enterprise містив у собі додаткові плагіни, які не були присутні в Professional, включаючи:Application Performance Explorer, Automation Manager, Microsoft Visual Modeler, RemAuto Connection Manager, Visual Studio Analyzer.

Visual Studio .NET (кодове ім'я Rainier; внутрішня версія 7.0) — випущена в лютому 2002 (влючала .NET Framework 1.0). Service Pack 1 для Visual Studio .NET (2002) випущений в березні 2005.Бета – версія була доступною в 2001 році. Найбільшою зміною було впровадження менеджера коду. Застосунки які були розроблені за допомогою Visual Studio .NET не компілювались в машинну мову, а перетворювались у формат, який мав назву Microsoft Intermediate Language (MSIL) або Common Intermediate Language (CIL). Коли MSIL – застосунок використовували, він автоматично компілювався в машинну мову для даної платформи, це робило код кросплатформним, що дозволяло виконувати його на різних платформах. Проте такі застосунки могли використовуватись тільки на платформах що підтримували Common Language Infrastructure. Це робило можливим використання застосунків в операційних системах Linux або Mac OS використовуючи спеціальні програми як, Mono та DotGNU.

Visual Studio .NET 2002 вийшло одразу в чотирьох версіях:

 • Academic;
 • Professional;
 • Enterprise Developer;
 • Enterprise Architect.

Було вперше представлено нову мову програмування C# (сі – шарп), яка була спеціально розроблена для використання в Visual Studio .NET. Також було представлено спадкоємця Visual J++ що мав назву Visual J#. За допомогою Visual Studio .NET можна було створювати звичайні застосунки та веб – сайти (використовуючи ASP.NET та Web сервіси). У травні 2005 року було випущено пакет оновлень для Visual Studio .NET.

Visual Studio .NET 2003 (кодове ім'я Everett; внутрішня версія 7.1) — випущена в квітні 2003 (влючаєт .NET Framework 1.1). Це була перша версія, що дозволяла розробку застосунків для мобільних пристроїв, використовуючи ASP.NET або .NET Compact Framework. Внутрішній номер версії Visual Studio .NET 2003 був 7.1, але версії файлів були 8.0. Visual Studio .NET 2003 також було випущено в чотирьох варіантах: Academic, Professional, Enterprise Developer, та Enterprise Architect. Версія Enterprise Architect містила спеціальний застосунок Microsoft Visio 2002, що використовувався для побудови UML об’єктів. Пакет оновлень для Visual Studio .NET 2003 було випущено 13 вересня 2006 року.

Visual Studio 2005

Visual Studio 2005 (кодове ім'я Whidbey; внутрішня версія 8.0) — випущена в кінці жовтня 2005 (включає .NET Framework 2.0). На початку листопада 2005 також вийшла серія продуктів в редакції Express: Visual C++ 2005 Express, Visual Basic 2005 Express, Visual C# 2005 Express і інше[1]. 19 квітня 2006 редакція Express стала безоплатною. Service Pack 1 [2] для VS2005 і всіх Express-редакцій [3] випущений 14 грудня 2006 року. Додаткова латка для SP1, що вирішує проблему сумісності з Windows Vista випущена 3 червня 2007.

Visual Studio 2005 підтримує ASP .NET версії 2.0, і дозволяє підтримувати он–лайн сервіси ASP .NET. Також підтримує усі тими SQL Server’ів до 2005 року. Було надано можливості для розробки 64 – бітних застосунків. Можна було компілювати коди ваших застосунків як 32 – або 64 – розрядні. Visual Studio 2005 містила 64 – бітні версії стандартних бібліотек. Також було випущено ще два продукти, які мали назву, Visual Studio Tools for Applications (VSA) та Visual Basic for Applications (VBA). В них було включено підтримку Microsoft Office 2007. Згодом була добавлена підтримка таких додатків як, WPF, WCF, WF, LINO та .NET Framework 3.5.

Visual Studio 2008

В листопаді 2007 корпорація Microsoft оголосила [4] про випуск нових продуктів для розробників Visual Studio 2008 (кодове ім'я Orcas) і .NET Framework 3.5.

Visual Studio 2008 сконцентрувала свою увагу на розробці застосунків для Windows Vista, Microsoft Office 2007 та веб – застосунків. Для візуальної розробки було презентовано Windows Presentation Foundation та новий HTML/CSS редактор. Маючи понад 250 нових функціональних можливостей, Visual Studio 2008 пропонує істотні поліпшення кожної з версій, включаючи Visual Studio Express та Visual Studio Team System.

Language Integrated Query (LINQ) заповнює прогалину між об’єктним програмуванням і даними та дозволяє розробникам зосередитися не на доступі до даних, а на роботі з ними.

Visual Studio Team System підтримує управління збіркою програм, включаючи виконання планових збірок та збірок в результаті процесу безперервної інтеграції. Team Build забезпечує інтегровану підтримку статичного аналізу коду під час виконання збірки і проведення контрольних випробувань збірки.

Значне спрощення розробки для Web завдяки новій техніці обміну інформацією з веб-сервером для веб-сайтів, які підтримують AJAX/JSON. Нові елементи управління ASP.NET передбачають покращене управління сторінками і шаблони, а Windows Communication Foundation передбачає вбудовану підтримку RSS і REST.

.NET Framework 3.5 також містить декілька нових функціональних можливостей, серед яких можна назвати можливості для Web 2.0, сервіс-орієнтовану архітектуру (Service-Oriented Architecture, SOA) та програми на базі технології ПЗ + Сервіси (Software+Services). Сервіси з підтримкою послідовності операцій надають нові класи моделі програмування, які спрощують створення сервісів з підтримкою послідовності операцій за рахунок використання Windows Communication Foundation і Windows Workflow Foundation. Це дозволяє розробникам на .NET Framework створювати бізнес-логіку сервісу, використовуючи WF, та організовувати обмін повідомленнями з цим сервісом за допомогою WCF.

Підтримка додаткових протоколів веб-сервісів у Windows Communication Foundation, включаючи протоколи Web Services Atomic Transaction (WS-AtomicTransaction) 1.1, WS-ReliableMessaging 1.1, WS-Secure Conversation та Web Services Coordination (WS-Coordination) 1.1.

Text Template Transformation Toolkit шаблонно орієнтований генератор коду включений як частина середовища.

Visual Studio 2010

Представлений 12 квітня 2010 року. Включає .NET Framework 4.0. З'явилася нова мова F#, Visual C++ підтримує стандарт C++0x.

Інструменти Visual Studio 2010 допоможуть не тільки в створенні звичних програм для мобільних телефонів і персональних комп'ютерів, але в розробці хмарних застосунків. При цьому процес тестування, зневадження і розгортання програм в «хмарі» аналогічний створенню .NET-застосунків. Іншим важливим доповненням в Visual Studio 2010 є інструменти для багатонитевої розробки з використанням як некерованого коду, так і .NET Framework.

У Visual Studio 2010 повністю перероблений інтерфейс з використанням Windows Presentation Foundation (WPF), упроваджено наступне покоління інструментів ASP.NET, є підтримка динамічних розширень в мовах програмування C# і Visual Basic, використовуються нові шаблони проектів, інструментарій для документування тестових сценаріїв і велика кількість нових бібліотек, що підтримують Windows 7.

Visual Studio Ultimate 2010, формально це Visual Studio Team System 2010, кодове ім’я Rosario, це новий інструмент для спільної розробки застосунків.

Visual Studio 2012

Представлений 2 серпня 2012 року. Включає .NET Framework 4.5. Головні нововведення це підтримка Windows RunTime, C++/CX(Component Extensions), бібліотека C++ AMP для GPGPU програмування, компілятор Visual C++ майже підтримує стандарт C++11. З'явився новий тип проектів, котрі дозволяють писати рідні застосунки (у стилі Windows Metro) для операційної системи Windows 8.