Автоматичне відновлення Windows XP Professional

 Службові програми

У розділі службових програм Центра довідки й підтримки (Центра справки и поддержки або Help and Support Center) пропонується цілий ряд сервісів для настроювання комп'ютера: тут можна отримати не тільки вичерпну інформацію про комп'ютер і стан всіх його компонентів, запросити або запропонувати віддалену допомогу, провести операції по обслуговуванню жорстких дисків (Очищення диска, Дефрагментація диска, Архівація даних), а найголовніше — виконати загальне настроювання системи (добре відома з попередніх версій Windows утиліта Msconfig.exe). У цьому ж розділі перебувають рекомендації з використання нової командної оболонки й довідник засобів командного рядка.

Щоб перейти в розділ Службові програми (Служебные программы) натисніть посилання Використання службових програм для перегляду інформації про комп’ютер та діагностика несправностей ( Использование служебных программ для просмотра информации о компьютере и диагностика неполадок) в розділі Вибір завдань (рис. 3.27).

  • Відомості про систему. Тут зібрана вся інформація про комп'ютер й операційну систему. Ви можете переглянути загальну інформацію про систему, стан обладнання й програмного забезпечення, інформацію про встановлене обладнання та список встановленого програмного забезпечення корпорації Майкрософт.
  • Відновлення системи. Цю опцію можна використати для скасування змін у конфігурації системи й відновлення колишніх параметрів.
  • Віддалений помічник. Сервіс звернення за допомогою до іншого віддаленого користувача, якому ви довіряєте. У цьому випадку інший користувач з вашого дозволу може спілкуватися з вами, а також бачити ваш екран і працювати віддалено з вашим комп'ютером.
  • Пропозиція віддаленої допомоги. Сервіс надання допомоги іншим користувачам у локальній мережі або через Інтернет.
  • Діагностика мережі. Збір інформації про обладнання (модеми й мережні плати) і мережні підключення (до локальної мережі й Інтернету).
  • Очищення диска. Програма очищення диска допомагає звільнити додаткове вільне місце на диску. Програма перевіряє диск і виводить список тимчасових файлів, файлів кеша Інтернету й непотрібних програмних файлів, які можна безболісно видалити.

Рис. 3.27. Розділ Службові програми з інформацією про комп'ютер

  • Дефрагментація диска. Програма дефрагментації поєднує розділені (фрагментировані) файли й папки на жорсткому диску комп'ютера. У результаті роботи програми всі файли й папки займають на диску безперервний простір, що прискорює роботу з ними.
  • Архівування даних. Програма створює копії важливих файлів з урахуванням параметрів настроювання (наприклад, копію папки Мої документи або Обране). За допомогою програми можна виконати також повну архівацію даних і створити диск автоматичного відновлення системи у випадку її аварійної відмови.
  • Розширені відомості про систему. Розділ містить відомості про систему для системних адміністраторів або співробітників служби технічної підтримки, необхідну для вирішення проблем у роботі системи.

Засоби з пакета ресурсів. Пакет ресурсів Windows Resource Kits не входить до складу дистрибутиву Windows і поширюється окремо. Інформацію про набір можна отримати на сайті www.microsoft.com.