SDI-інтерфейс

Зовнішній вигляд SDI-інтерфейсу показаний на рис.1. Цей тип інтерфейсу надає можливість роботи тільки з одним документом в одному вікні. Прикладом такого інтерфейсу може служити редактор Microsoft WordPad.

Рис.1. Приклад SDI-інтерфейсу

Для роботи з кількома документами і різними даними в SDI-інтерфейсі необхідно багаторазово запускати додаток. При завантаженні великої кількості SDI-додатків починає переповнюватися оперативна пам'ять комп'ютера і програми працюють повільніше. Кожен раз при запуску SDI-додатку в пам'ять завантажуються одні й ті ж дані (меню, панель і елементи управління), що виконують одні і ті ж дії, що призводить до неефективної і повільної роботи програм які запускаються.

Тому SDI-інтерфейс використовують при роботі з невеликою кількістю форм документів.

Хоча SDI-інтерфейс дозволяє працювати лише з одним або двома документами, додатки даного типу інтерфейсу займають менше місця на диску і в оперативній пам'яті, і на розробку таких програм йде набагато менше часу.

Інтерфейс складається з головного меню, панелі інструментів, вікна програми (в даному випадку це вікно з заголовком Документ - WordPad), елементів управління для роботи з даними (на рис.1. це одне велике поле для роботи з текстом) і рядка стану.