Запуск Visual Basic

Для запуску програми з головного меню Windows виконайте наступні дії:

  1. Натисніть кнопку Пуск, розташовану в нижній частині екрана.
  2. У головному меню Windows виберіть команду Програми. З'явиться меню даної команди.
  3. У головному меню виберіть в меню команду Microsoft Visual Studio 2010. З'явиться меню даної команди.
  4. Виберіть в меню команду Microsoft Visual Studio 2010. На екрані з'явиться головне вікно програми.

Мал. 1. Головне вікно Microsoft Visual Studio 2010

Порада

Для більш швидкого запуску програми можна створити на робочому столі ярлик і призначити йому клавіші швидкого виклику. Тоді буде достатньо натиснути задану комбінацію клавіш для запуску програми. Крім того, для зручності запуску програми можна використовувати панель Швидкий запуск системи Windows.

Головне вікно

На мал. 1. показано головне вікно Visual Studio 2010 як воно виглядає після запуску програми.

У ньому можна виділити кілька основних об'єктів: стандартна панель інструментів, вікна Start Page (Початкова сторінка), Solution Explorer (Оглядач рішень), Toolbox (Інструментарій).

Visual Studio 2010 надає в розпорядження користувача набір найрізноманітніших панелей інструментів. Ці панелі інструментів містять кнопки, призначення яких залежить від функцій конкретної панелі інструментів. Після запуску Visual Studio 2010 року на екрані відображається стандартна панель інструментів.

Діалогове вікно Start Page (Початкова сторінка) дозволяє відкривати проекти, які недавно використовувалися, здійснює пошук прикладів, як з довідкової системи, так і Інтернету, містить велику кількість посилань на сайти, які можуть допомогти при роботі з Visual Studio 2010 року.

У вікні Solution Explorer (Оглядач рішень) розміщуються проекти і файли поточного рішення.

Для отримання докладної інформації про об'єкти використовується діалогове вікно Object Browser (Перегляд об'єктів). Воно дозволяє шукати і досліджувати елементи, їх властивості, методи, події, що знаходяться в проектах і посиланнях на них, як би будучи внутрішню бібліотеку.

Для зручності розробки існує вікно Toolbox (Інструментарій), що відображає елементи, які використовуються в проектах Visual Basic. До таких елементів можуть ставитися компоненти .NET і COM, HTML-об'єкти, фрагменти коду, текст.

У головному діалоговому вікні Visual Basic можуть відображатися також інші вікна, але вони будуть розглянуті пізніше.