Період існування змінних

Період існування змінної означає, як довго змінна є доступною.

Змінні, оголошені в процедурі (або функції) будуть “живі” рівно стільки часу, скільки виконується конкретна процедура (або функція). При виході з процедури – змінна видаляється. При черговому виклику цієї процедури - змінна заново ініціалізується. До речі, до слів Private, Public і Dim, у процедурах і функціях можна використовувати зарезервоване слово Static. Така змінна при повторному виклику цієї процедури не буде заново ініціалізуватися. Вона буде зберігати те значення, що було в ній після попереднього виклику. (такі змінні дуже зручно використовувати в обробці події Tімеr’а). Наприклад:

Static myStat As String ' Private Static змінна

Змінні рівня форми будуть “живі” тільки поки “жива” форма. Як тільки об’єктна змінна форми буде встановлена в Nothing (або після виконання оператора Unload), всі змінні рівня цієї форми видаляються.

Змінні рівня модуля “живі”, поки “живе” Ваший додаток. Тобто “живі” завжди.

Примітка:

  • Перед використанням змінної її обов’язково потрібно оголосити. Це позбавить Вас від зайвих помилок.
  • Змінним потрібно давати осмислені імена. Тобто намагайтеся не використовувати імена типу a1, a2, a3, ab, ccc і т.п. Повірте, рано чи пізно Ви заплутаєтеся у своїй же програмі!
  • Найкраще змінним давати англійський еквівалент того, що зберігає дана змінна. Наприклад, для збереження певної суми грошей, змінна може бути названа як cashMoney. Якщо у Вас з англійським не дуже, то можете використовувати трансліт, тобто змінну назвати, наприклад як summaDeneg. Ну і т.п. У Visual Basic 2010 ми можемо використовувати і кирилицю. Це покращить розуміння написаного коду, але призведе до певних незручностей при його написанні, оскільки потрібно буде постійно перемикати розкладку клавіатури!