Як з’явився Visual Basic

Два товариша.

У далекому 1970 році на березі озера в місті Сієтлі навчалися два товариша Біл і Пол . Вони дуже любили возитися з комп'ютерами, написали багато комп'ютерних ігор, і найвідоміші з них – це Tic-Tac-Toe (хрестики – нолики) і moon landing (місячна поверхня). Ці ігри були написані на комп'ютерній мові, яка мала назву  BASIC [по початкових буквах: Початкова (Beginner’s) Універсальна (All-Purpose) Символьна (Symbolic) Система Команд (Instruction Code). Коли в середині 1970-х був розроблений перший персональний комп'ютер, Біл і Пол вже перейшли з школи в коледж. На той час вони мали досить знань, щоб успішно застосовувати мову BASIC в роботі з новими комп'ютерами. І справа пішла. Вони почали продавати їх версію мови BASIC всім бажаючим (за ціною $350 за програму, записану на магнітофонній касеті). На виручені таким чином гроші вони створили компанію. Ви, можливо, чули її назву – Microsoft!

Відповідно, Біл – це Біл Гейтс, який і зараз управляє багатомільярдною імперією Microsoft. Пол – це Пол Аллен, який зараз хоча і не працює в Microsoft, але є власником акцій крупних комп'ютерних фірм, має професійні спортивні команди, вкладає капітал в нерухомість.

Саме так, перші продукти всесвітньовідомої  компанії Microsoft були написані на комп'ютерній мові BASIC. З того часу компанія Microsoft випустила інші версії мови BASIC. Вони називаються GW-BASIC, QuickBasic і QBasic, а останні новітні версії називаються Visual Basic.

Visual Basic – це одна з найбільш простих для вивчення мов програмування. Але, не дивлячись на це, з її допомогою можна створювати досить складні комп'ютерні програми. Вивчившись програмувати на Visual Basic від Microsoft, ви створите свої власні програми. Звичайно, ви не обов'язково станете Білом і Полом, але неодмінно отримаєте задоволення від навчання і набудете корисного досвіду.

Щоб зрозуміти, як за допомогою Visual Basic писати комп'ютерні програми, необхідно немало попрацювати, освоїти особливу мову програміста, набути деякого досвіду. Разом з вами ми робитимемо це повільно, ретельно розбираючи кожне нове поняття. До початку навчання необхідно знати декілька речей:

  • Як включити комп'ютер і як користуватися комп'ютерною мишею.
  • Як працювати зі встановленою у вас операційною системою.
  • Як змінювати розміри і переміщувати вікна.
  • Як запускати програми з меню Пуск (Start).
  • Як реагувати на вікна з повідомленнями що з'являються при роботі в Windows.
  • Як знаходити теки і файли на вашому комп'ютері.
  • Як визначити призначення файлу по його розширенню, тобто по трьох буквах, що стоять після крапки за назвою файлу, наприклад, Example.ext, де букви ext позначають – extension (розширення).

Рухаймося  далі. І, як ми вже вам сказали, робитимемо це, не кваплячись, бо поспіх, як правило приводить до нерозуміння і навчання втратить будь-який сенс. Не можна навчитися читати, не вивчивши літер. Тому не починайте вивчення нового матеріалу, не впевнившись, що гарно засвоїли попередній.