Зміна вмісту комірки

Після того як ви ввели в комірку числове значення або текст, можна змінювати ці дані декількома способами:

 • видалити;
 • замінити;
 • відредагувати.

Примітка

Можна модифікувати комірку, змінивши її формат. Однак форматування комірок впливає на їх представлення. Форматування не впливає на їх вміст.

Видалення вмісту комірки

Для того щоб видалити числове значення, текст або формулу в комірці, досить активізувати комірку і натиснути клавішу <Delete>. Щоб видалити вміст декількох комірок, слід виділити їх і натиснути клавішу <Delete>. Натискання клавіші <Delete> призводить до видалення вмісту комірки, але атрибути форматування, які ви застосували в осередку (наприклад, виділення напівжирним шрифтом, курсивом або різні числові формати), зберігаються.

Для більш гнучкого контролю над процесом видалення використовується команда Главная -> Редактирование -> Очистить. Після вибору цієї команди на екрані з'явиться підменю з чотирма додатковими опціями.

 • Очистити все. Повністю очищає осередок.
 • Очистити формати. Видаляє тільки атрибути форматування, зберігаючи числове значення, текст або формулу.
 • Очистити вміст. Видаляє тільки вміст комірки, зберігаючи атрибути форматування.
 • Очистити примітки. Видаляє примітка (якщо воно є), прикріплене до осередку.
 • Очистити гіперпосилання: Видаляє гіперпосилання, що містяться в обраних осередках. Текст залишається, але осередок більше не діє як гіперпосилання.

Заміна вмісту комірки

Для того щоб замінити вміст комірки, активізуйте її і введіть нові дані. В результаті попередній вміст комірки буде замінено, проте атрибути форматування збережуться.

Примітка

Можна також замінити вміст комірок шляхом перетягування даних з однієї комірки в іншу або вставки даних з буфера обміну. В обох випадках атрибути форматування комірки, що приймає дані, замінюються атрибутами форматування нових даних. Більшу свободу у виборі можливих варіантів заміни даних пропонує команда Главная -> Буфер обмена -> Вставить  (далі в списку можна вибрати команду Формулы або Вставить значение).

Редагування вмісту комірки

Якщо в комірці міститься кілька символів, то найпростіше замінити їх, ввівши нові дані. Однак якщо в комірці знаходиться довгий текст або складна формула і потрібно внести лише невеликі зміни, краще відредагувати вміст комірки, ніж вводити всю інформацію заново.

Щоб відредагувати вміст комірки, скористайтеся одним з перерахованих нижче способів переходу в режим редагування.

 • Двічі клацніть на комірці. Це дозволить відредагувати вміст безпосередньо в комірці.
 • Натисніть клавішу <F2>. Це теж дозволить відредагувати вміст безпосередньо в комірці.
 • Активізуйте комірку, яку потрібно відредагувати, а потім клацніть в рядку формул. Це дозволить відредагувати вміст комірки в рядку формул.

Для редагування ви можете використовувати той метод, який вам більше подобається. Одні вважають, що найпростіше редагувати прямо в комірці, інші вважають за краще використовувати рядок формул.

Примітка

У вкладці Дополнительно діалогового вікна Параметры Excel є кілька опцій, що впливають на редагування. (Щоб відкрити діалогове вікно Параметры Excel, виберіть команду Файл - Параметры) Якщо прапорець Дозволити редагування в комірках знятий, то ви не зможете редагувати вміст прямо в комірці (подвійне клацання ні до чого не приведе). Крім того, в цьому випадку натискання клавіші <F2> дозволить редагувати в рядку формул, а не в комірці.

Всі ці методи приводять до того, що Excel переходить в режим редагування. (У лівій частині рядка стану з'являється слово Правка.) В цьому режимі в рядку формул з'являються дві нові кнопки-піктограми (рис. 2.3). Клацнувши на кнопці, на якій зображений символ Х, можна скасувати редагування, і вміст комірки залишиться колишнім (натискання клавіші <Esc> призводить до того ж результату). Після клацання на кнопці з галочкою редагування завершується, і змінені дані зберігаються в комірці (натискання клавіші <Enter> призводить до такого ж результату).

Рис. 2.3. Під час редагування комірок в рядку формул з'являються дві кнопки-піктограми

Перехід в режим редагування комірки відображається перетворенням точки вставки в вертикальну лінію, після чого можна виконувати такі завдання:

Додавання нових символів в місці точки вставки. Переміщайте точку вставки за допомогою:

 • клавіш управління курсором всередині комірки;
 • клавіші <Ноmе> для переміщення точки вставки в початок комірки;
 • клавіші <End> для переміщення точки вставки в кінець комірки.

Вибір відразу декількох символів. Щоб виділити кілька символів, натиснувши клавішу <Shift>, проведіть курсор за допомогою клавіш управління курсором.

Вибір символів в процесі редагування комірки. Для виділення символів під час редагування можна також використовувати мишу. Перетягніть вказівник по тих символів, які потрібно виділити.