Введення значень дат і часу

Часто виникає необхідність вводити в робочу таблицю значення дат і часу. В Excel вони вважаються числовими значеннями, які форматуються спеціальним чином.

При роботі з датами і часом потрібно добре розуміти систему представлення даних цього типу в Excel.

Робота з датами

З датами  Excel оперує, використовуючи їх послідовну нумерацію, так звані порядкові числа, або порядкові номери. Сама рання дата, яку здатна розпізнати Excel, - це 1 січня 1900 року. Цій даті присвоєно порядковий номер 1. Дата 2 січня 1900 року має порядковий номер 2 і т.д. Така система подання значно полегшує використання дат в формулах. Наприклад, можна ввести формулу, по якій обчислюється кількість днів між двома датами.

У більшості випадків вам не доведеться безпосередньо мати справу з системою послідовної нумерації дат, прийнятої в Excel. Дата вводиться в звичному форматі, а про деталі програма подбає сама.

Припустимо, вам потрібно ввести наступну дату 1 червня 2001 року. Для цього потрібно набрати 1 червень 2001 (або використовувати будь-який інший з наявних форматів дат). Excel інтерпретує цю дату як значення 39 234, яке є порядковим номером введеної дати.

Порада

Залежно від ваших регіональних установок для Windows, введення даних в форматі (наприклад, червень 1,2011) може бути інтерпретований як текст, а не як дата. В такому випадку вам необхідно ввести дату в форматі, який би відповідав вашим регіональним налаштуваням, наприклад, 1 червня 2011 року.

Робота з часовими даними

При введенні часу Excel розширює систему подання дат так, щоб вона включала десяткові дроби. Іншими словами, Excel трактує час як дробову частину дня. Наприклад, порядковий номер дати 1 червня 2007 року - 39 234. Полудень зазначеного дня відповідає внутрішньому поданням 38139,5.

Знову підкреслю, що, швидше за все, вам не доведеться стикатися з цими порядковими номерами днів і їх дробовими значеннями для представлення часу. Досить ввести в клітинку час в одному з підтримуваних форматів, а все інше програма зробить сама.