Копіювання і переміщення діапазонів

Копіювання і переміщення вмісту комірки (комірок) - дуже поширена операція в програмах електронних таблиць. Існує кілька типів цієї операції.

  • Копіювання вмісту комірки в іншу клітинку.
  • Копіювання вмісту комірки в діапазон комірок. При цьому вміст початкової комірки копіюється в кожну клітинку відповідного діапазону.
  • Копіювання вмісту діапазону в інший діапазон. При цьому обидва діапазони повинні мати однакові розміри.
  • Переміщення вмісту діапазону в інший діапазон.

Між копіюванням і переміщенням існує відмінність: при копіюванні вихідний діапазон не змінюється, а при переміщенні - видаляється.

Примітка

При копіюванні комірки зазвичай відбувається копіювання її вмісту, застосованих до неї атрибутів форматування (включаючи умовне форматування і перевірку значень, що вводяться) і коментаря (якщо він є). При копіюванні комірки, що містить формулу, посилання на комірки в скопійованих формулах змінюються автоматично відповідно до нового положення формули.

Процедура копіювання, як і переміщення, складається з двох етапів:

1. Виберіть комірку або діапазон комірок для копіювання (вихідний діапазон) і скопіюйте його в буфер обміну. При переміщенні вихідний діапазон вирізається (а не копіюється) і також міститься в буфер обміну.

2. Перемістіть табличний курсор в діапазон комірок, в який буде копіюватися або переміщуватися інформація (діапазон призначення), і вставте в нього вміст буфера обміну.

Увага

Вставляючи інформацію, Excel стирає (без будь-якого попередження) вміст всіх комірок, що входять в діапазон призначення. І якщо ви виявите, що в результаті вставки стерті комірки з важливою інформацією, то відразу ж клацніть на кнопці Отменить панелі швидкого доступу (або натисніть комбінацію клавіш <Ctrl+Z>).

Примітка

Після копіювання діапазону комірок Excel створює навколо скопійованої області анімаційну межу (іноді таку кордон називають "мурахами що біжать"). Поки така межа видна на екрані, це означає, що даний фрагмент робочого листа все ще зберігається в буфері обміну і доступний для повторної вставки. Якщо ви натиснете клавішу <Esc>, то "мурахи" зникнуть з екрану і Excel видалить цю інформацію з буфера обміну.

Оскільки операції копіювання і переміщення використовуються дуже часто, в Excel передбачено кілька методів їх виконання. Так як операції копіювання і переміщення дуже схожі, то далі докладно буде розглянута тільки операція копіювання із зазначенням відмінностей між ними.

Про буфер обміну

Буфер обміну - це область оперативної пам'яті, де зберігається інформація, яка була вирізана або скопійована з програми, яка працює в операційній системі Windows. У буфері обміну можуть зберігатися дані різних форматів. Оскільки все це відбувається під управлінням Windows, інформація з буфера обміну може бути вставлена в будь-які інші додатки Windows, незалежно від її джерела.

Office пропонує свій буфер обміну, з яким можуть працювати тільки програми цього пакета. Для того, щоб подивитися буфер обміну Office, клацніть на піктограмі запуску діалогу, розташованої в нижньому правому куті групи Главная –> Буфер обмена.

Коли ви вирізуєте або копіюєте дані з будь-якої програми Office (наприклад, Excel або Word), то ця програма поміщає вирізані (скопійовані) дані як в буфер обміну Windows, так і в буфер обміну Office. Але програми Office по-різному працюють з інформацією, що зберігається в цих буферах обміну. Якщо після першого скопійованого фрагмента ви копіюєте (або вирізаєте) ще один фрагмент даних, то останній заміщає в буфері обміну Windows попередні дані, а в буфері обміну Office він додається до фрагментів, які вже містяться тут. Таким чином, в буфері обміну Office може одночасно зберігатися кілька фрагментів даних, які потім можуть бути вставлені в документи програм Office окремо або групою.