Виділення діапазонів на різних аркушах

До цих пір мова йшла про діапазони, розташовані на одному робочому аркуші, тобто двовимірних діапазонів. Але, як ви знаєте, робоча книга Excel може містити кілька робочих аркушів. Тому і діапазони можуть "сягати" через кілька робочих аркушів. Їх можна уявити собі у вигляді тривимірних діапазонів.

Припустимо, у вас є робоча книга, призначена для обліку витрат вашого відділення. Зазвичай для кожного відділу використовується свій робочий лист. Такий підхід дозволяє спростити організацію даних: щоб переглянути інформацію по конкретному відділу, досить клацнути на потрібному ярлику листа. На рис. 4.3 показана робоча книга, що складається з чотирьох аркушів: Итоги, Операции, Маркетинг і Производство. Ці листи відформатовані ідентично. Єдина відмінність полягає в значеннях. Лист Итоги містить формули, що обчислюють суму відповідних елементів робочих листів з даними за трьома відділам.

Рис. 4.3. Приклад робочої книги з декількома робочими листами

Припустимо, що нам необхідно застосувати форматування до всіх листів, наприклад, виділимо напівжирним шрифтом заголовки і дамо заливку фоновим кольором. Один метод полягає у форматуванні кожної робочої таблиці окремо. Але цей метод неефективний. Набагато краще в цьому випадку вибрати багатолистових діапазон (тобто діапазон, що складається з діапазонів, розташованих на різних робочих аркушах) і відформатувати комірки на всіх аркушах відразу.

Опишемо детально процес одночасного форматування комірок з декількох аркушів на прикладі робочої книги, показаної на рис. 4.3.

1. Активізуйте робочий лист Итоги.

2. Виділіть діапазон, що містить значення - ВЗ:F3.

3. Натисніть <Shift> і клацніть на ярлику листа, який називається Производство. В результаті будуть обрані всі листи між активованим робочим листом Итоги і тим, на ярлику якого ви клацнули, тобто Производство. По суті, ви отримали тривимірний діапазон комірок (рис. 4.4). Зверніть увагу на те, що в рядку заголовка з'явився напис [Группа]. Це нагадування про те, що ви вибрали групу листів і що активований режим редагування групи.

Рис. 4.4. Excel в режимі групового редагування

4. Виберіть команду Главная –> Шрифт -> Полужирный і потім ще одну команду Главная –> Шрифт –> Цвет заливки. В результаті до всіх виділених клітинок буде застосовано напівжирний шрифт і кольорова заливка фону комірок.

5. Клацніть на будь-якому іншому ярлику листа. Це призведе до вибору відповідного листа і скасування групового режиму редагування. При цьому напис [Группа] зникне з рядка заголовка.

Якщо ви переглянете листи, то побачите, що заданий формат застосований до всіх значень, що містяться на обраних аркушах.

Коли листи згруповані, будь-які зміни, внесені на одному аркуші, автоматично відобразяться у всіх інших згрупованих аркушах. Це відноситься до введення заголовків, даних, формул, форматування і т.п.

Примітка

У режимі редагування групи деякі стрічкові команди набувають блідого відтінку, тобто стають недоступними. Наприклад, в цьому режимі не можна перетворити виділений діапазон в таблицю, оскільки буде недоступна команда Вставка -> Таблицы -> Таблица.

Таким чином, вибір багатолистових діапазонів- це простий процес, що складається з двох етапів: виділення діапазону на одному аркуші і подальшого вибору робочих листів для включення їх в багатолистових діапазон. Натисніть клавішу <Shift>, щоб вибрати групу сусідніх робочих листів, або натисніть і утримуйте <Ctrl>, щоб вибрати робочі листи окремо. Якщо всі робочі листи в книзі мають різну структуру, пропустіть ті з них, які не потрібно форматувати. У будь-якому випадку ярлики обраних листів змінять свій колір (стануть світлими), а в рядку заголовка з'явиться напис [Группа].

Порада

Щоб вибрати всі робочі аркуші, клацніть правою кнопкою миші на будь-якому ярлику листа і в контекстному меню виберіть команду Выделить все листы.