-Л-

ЛОГІЧНИЙ ДИСК [logical disk]. Особливим образом організована область пам'яті на жорсткому магнітному диску, що зовні виявляє себе як самостійний жорсткий диск. Один фізичний диск може бути розбитий на кілька логічних. Л. д. можуть бути використані для поділу жорсткого диску між декількома користувачами. Л. д. у персональних комп'ютерах операційна система привласнює імена С:, D:, Е: і т.д. за абеткою. Л. д. може бути стисненим. Уміст диску можна переглянути, натиснувши по його значку в Провіднику Windows або у вікні Мій комп'ютер.

ЛОКАЛЬНА ОБЧИСЛЮВАЛЬНА МЕРЕЖА (ЛОМ), локальна комп'ютерна мережа, локальна мережа [local area network (LAN), local network]. Мережа ЕОМ, що складається з декількох комп'ютерів, зв'язаних між собою в межах одного приміщення, будинку або обмеженої території з метою обміну даними і спільним використанням дорогих пристроїв (принтерів, сканерів, плоттерів і т.п.). До складу ЛОМ входять також програми і пристрої, що забезпечують цей зв'язок. Зазвичай ЛОМ складається з однієї більш могутньої головної ЕОМ і декількох менш продуктивних комп'ютерів із установленими на них мережними платами, кабелю, з’єднаного з цими платами, і програмного забезпечення. Загальна схема фізичних з'єднань комп'ютерів у ЛОМ зазвичай називається топологією мережі. За типом топології розрізняються деревоподібні, кільцеві, радіальні і шинні мережі. Найпростішим прикладом застосування ЛОМ є комп'ютерний навчальний клас, у якому комп'ютери учнів з'єднані між собою і з комп'ютером викладача, який керує навчальним процесом.

ЛОКАЛЬНИЙ КОМП'ЮТЕР [local computer] Комп'ютер, на якому користувач виконав вхід у систему і доступний користувачеві безпосередньо, тобто без комунікаційних ліній і пристроїв, таких як мережна плата або модем