Рішення проблем, що виникають при встановленні Windows XP

 

Встановлення Windows XP Professional, як правило, проходить без проблем. Але інколи можуть виникнути деякі типові проблеми.

В таблиці 1.5 описані деякі типові проблеми, які виникають при встановленні операційної системи Windows XP Professional і варіанти їх вирішення.

 

Таблиця 1.5.

Поради при усуненні неполадок

Проблема

Рішення

Помилка носія

Відбувається при установці з CD-ROM. Замінити CD-ROM. Для цього зв'яжіться з Microsoft чи вашим постачальником.

Спробуйте інший комп'ютер і привод CD-ROM. Якщо ви можете прочитати CD-ROM на іншому комп'ютері, то можна встановити систему по мережі

Якщо одна з ваших завантажувальних дискет не працює, спробуйте використати інший набір дискет

Не підтримується привід CD-ROM

Замінити привод CD-ROM на сумісний. Якщо заміна неможлива, спробуйте встановити систему іншим способом, наприклад через мережу. Після встановлення спробуйте встановити драйвер для приводу CD-ROM

Комп'ютер не здатний скопіювати файли з CD-ROM

Перевірте CD-ROM на іншому комп'ютері. Якщо ви можете скопіювати інформацію з диска на іншому приводі, скопіюйте файли на мережний ресурс чи жорсткий диск комп'ютера, на якому буде встановлено Windows XP Professional

Недостатньо дискового простору

Спробуйте зробити наступне:

 • використайте програму встановлення і створіть розділ, задіявши вільний простір на жорсткому диску;
 • видаліть непотрібні розділи і створіть розділ необхідного розміру для встановлення;
 • знов відформатуйте існуючий розділ для вивільнення більшої кількості простору

Збій залежних служб

В майстрі встановлення Windows XP Professional поверніться до вікна Настроювання мережі (Настройка сети або Network Settings) і упевніться, що встановлено правильний протокол і мережний адаптер. Перевірте параметри мережного адаптера, і переконайтесь, що ім'я локального комп'ютера унікально в мережі

Програма встановлення не може з'єднатися з контролером домена

Переконайтеся, що:

 • ім'я домена зазначено правильно;
 • сервер DNS і контролер домена включені в мережу і працюють. Якщо ви не можете знайти контролер домена, встановіть Windows XP Professional з підключенням до робочої групи, а після встановлення підключіться до домена;
 • плата мережного адаптера і параметри протоколу встановлені правильно;
 • якщо ви повторно встановлюєте Windows XP Professional і використовуєте те ж саме ім'я комп'ютера, видалите обліковий запис комп'ютера і заново створіть його.

Не можна встановити чи запустити Windows XP Professional

Переконайтеся, що:

 • Windows XP Professional виявляє всі апаратні засоби
 • всі апаратні засоби зазначені в списку HCL;
 • команда winnt32 /checkupgradeonly повідомляє, що апаратні засоби сумісні з Windows XP Professional

Журнали встановлення

Під час встановлення Windows XP Professional створює кілька журналів з інформацією про встановлення. Ця інформація допоможе вирішити виникаючі після встановлення проблеми. Журнал реєстрації операцій і журнал реєстрації помилок особливо корисні для усунення неполадок.

Журнал реєстрації операцій

Журнал реєстрації операцій містить записи про операції програми встановлення в хронологічному порядку. Наприклад, це операції копіювання файлів і створення записів у системному реєстрі. У ньому також містяться записи журналу помилок. Журнал реєстрації операцій зберігається у файлі SETUPACT.LOG.

Журнал реєстрації помилок

Журнал реєстрації помилок вказує помилки, що з'являються протягом встановлення і ступінь їхньої серйозності. Якщо помилки є, то наприкінці встановлення засіб перегляду виводить на екран журнал помилок. Журнал реєстрації помилок зберігається у файлі SETUPERR.LOG.

Інші журнали

Програма встановлення створює ряд інших журналів, а саме:

%windir%\comsetup.log - Описує встановлення додаткових компонентів і компонентів СОМ+;

%windir%\setupapi.log - Запис вноситься кожен раз при виконанні рядка з файлу .inf. При виникненні помилки цей журнал описує збій;

%\vindir%\debug\NetSetup.log - Реєструє процес входження в домен або робочу групу;

%windir%\repair\setupIog.txt - Зберігає інформацію, що використовується консоллю відновлення. Про консоль відновлення детальніше в Модулі 2

Висновки

 

 • Перед встановленням Windows XP Professional варто переконатися, що ваші апаратні засоби відповідають мінімальним системним вимогам.
 • Потім потрібно переконатися, що ваші апаратні засоби знаходяться в списку сумісного обладнання (HCL) для Windows XP Professional.
 • Крім того, необхідно вирішити, як розбити жорсткий диск, на який розділ буде встановлено Windows XP Professional, а також яка файлова система буде використовуватися — NTFS, FAT чи FAT32.
 • Комп'ютер можна включити в домен або робочу групу під час чи після встановлення.
 • Якщо ваш комп'ютер не підтримує завантаження з CD-ROM, то Windows XP Professional можна встановити, з іншої операційної системи (MS-DOS або Windows) встановленної на вашому комп'ютері.
 • Майстер встановлення пропонує задати регіональні параметри, увести ваше ім'я і назву організації, ім'я комп'ютера і пароль для облікового запису адміністратора. Не забудьте визначити годинний пояс, час і дату, і, якщо потрібно, необхідність переходу на літній час і назад.
 • При виборі стандартних параметрів встановлення мережевих компонентів установлюються клієнт для мереж Microsoft і протокол TCP/IP.
 • У вас є можливість настроювати мережеві компоненти під час встановлення або в будь-який момент після його завершення.
 • Перед відновленням клієнтської платформи до рівня Windows XP Professional переконаєтеся, що комп'ютер відповідає мінімальним вимогам до системи.
 • <Використовуйте майстер сумісності Windows XP Professional, щоб створити звіт про сумісність обладнання.
 • На сумісних з Windows XP Professional клієнтських системах запустіть програму встановлення ( WINNT32.EXE) для завершення відновлення.
 • Журнал реєстрації операцій містить записи про операції програми встановлення в хронологічному порядку.
 • Журнал реєстрації помилок указує помилки, що відбуваються під час встановлення і ступінь їхньої серйозності.
 • Під час встановлення створюється ряд інших журналів, включаючи COMSETUP.LOG, SETUPAPI.LOG, NETSETUP.LOG і SETUPLOG.TXT